Buddha dotýkající se země na lotosovém květu thajská soška 17 cm

Skladem
399 Kč
Kategorie: SOCHY & OZDOBY
Gift Card 2024 03 09T174221.624
Novinka
Zásilkovna
ZÁSILKOVNA - VÝDEJNÍ MÍSTO
poštovné 69 Kč

Krásná, ručně kolorovaná thajská soška Buddhy dotýkajícího se země. Symbolika: Buddha dotýkající se země vyjadřuje moment osvícení. Soška je vyrobena z polyresinu, odolné pryskyřice. Rozměry: cca 7,5 x 10 x 17,8 cm. 

Buddha, v překladu probuzený, osvícený, je v buddhismu bytostí, která dosáhla dokonalé realizace, tzv. osvícení. Takové bytosti jsou osvobozeny od tzv. tří jedů mysli, tj. nevědomosti, hněvu a chtivosti a od utrpení. Podstatou bytí pro ně jsou charakteristické znaky bytí, což značí neuspokojivost, nestálost a nepodstatnost.

„Gesto svědka“ (bhumisparsha). Gesto je nazýváno „dotýkat se země“. Buddha dotýkající se Země je nejčastější postavou v thajských chrámech. Tato pozice je známá jako mudra „země svědka“, také „volání Země za svědka“ a je to definice momentu osvícení pro Buddhu. Buddha sedí se zkříženýma nohama, s levou rukou v klíně a pravou rukou se dotýká země. Ruka leží na pravém koleni, dlaní směrem dolů, levá ruka spočívá v klíně, dlaní nahoru. Toto gesto symbolizuje vítězství

Kam umístit sošku v interiéru?

Buddha ve Feng Shui je symbolem štěstí, moudrosti, osvícení, hojnosti, prosperity a přináší pozitivní energii.
Obecně se doporučuje umístit sošku minimálně několik centimetrů od země, naproti vstupním dveřím. Soška má zahánět negativní energii pronikající do domu. K Buddhovi je nutné chovat se s respektem. Pokud budete hladit Buddhovo břicho, podpoříte jeho účel, a sice zesílení pozitivní energie, splnění přání a tužeb, stále dobrou náladu a zahánění smůly.

 

 

UPOZORNĚNÍ: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, esencí, bylinek a vykuřovadel uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny, esence, bylinky a vykuřovadla neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: