Aromafume 2. čakra Svadhisthana směs 100% esenciálních olejů 10 ml

Směs obsahuje santalové dřevo, pomeranč a jasmín.

Skladem
Značka: AROMAFUME
149 Kč
Zásilkovna
ZÁSILKOVNA - VÝDEJNÍ MÍSTO
poštovné 69 Kč

Aromafume směs 100% esenciálních olejů pro 2. čakru - Svadhisthanu. Směs je určena pro vyvážení sakrální čakry. Směs obsahuje santalové dřevo, pomeranč a jasmín.

Vytvořte si atmosféru vhodnou pro meditaci, rozjímání, celkovou relaxaci a odpoutání se od starostí běžného života.

Sakrální (křížová) čakra (2) a její význam

Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je to sídlo tvořivé rodící se síly.
Barva: oranžová
Základní princip: tvořivé rozmnožování bytí
Tvrzení k duchovnímu růstu: Uznávám své potřeby a potřeby druhých v každém vztahu a jsem ochotný podle toho jednat.
Části těla: hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, vše tekuté jako krev, míza, trávící šťávy, sperma.
Psychická funkce čakry: Láska k opačnému pohlaví, smyslové rozkoše, sexualita. Zásoby pohlavní energie, pohlavní přitažlivost
Vyživuje střevní trakt, ledviny a močově-pohlavní systém.

 

Sakrální (křížová) čakra (2) a její význam podrobněji

Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je to sídlo tvořivé rodící se síly. U muže zahrnuje její působnost oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls ke stvoření nového života, u ženy ovlivňuje ty oblasti, kde je takový oplodňující impuls přijímán a kde povstává nový život, kde je posléze rostoucí bytost chráněna, vyživována a zásobena vším potřebným. Tato čakra je přiřazena k elementu vody, ze kterého vše živé povstává, ale také se očišťuje, uvolňuje a odplavuje, co tuhne a staví se životadárnému proudu do cesty. Na úrovni duše to prožíváme jako uvolnění a odplavení pocitů, což nám umožňuje prožívat život stále opravdověji a nově. Rozhodujícím způsobem však ovlivňuje druhá čakra naše mezilidské vztahy, obzvlášť k druhému pohlaví. Harmonická funkce otevřené druhé čakry se projevuje v přirozeném, splývá s proudem života svými pocity. To znamená, že jsme vůči jiným lidem, a zvláště vůči druhému pohlaví otevření a přirození. Sexuální spojení s milovaným člověkem je pro nás možností zúčastnit se tance mužských a ženských tvořivých energií, prožít jednotu s celou přírodou a růst k vnitřní úplnosti. Pokud je čakra zharmonizovaná, naše pocity jsou přirozené, jednání tvůrčí, činí náš vlastní život i životy ostatních plodným. Naopak disharmonie má za důsledek nedostatek něžnosti a tělesné blízkosti.. Může dojít k odmítání popírání sexuality nebo naopak přehnané sexuální fantazie nebo potlačené žádosti, která uniká kontrole. To znamená, že je nepoznán tvořivý potenciál těchto sil a použil se nesprávným směrem.

Nedostatečná funkce druhé čakry vzniká ve většině případů v dětství. Většinou rodiče potlačují vlastní smyslnost a sexualitu a dítěti chybí smyslová stimulace, dotyky, mazlení a něžnosti. Následkem toho se stává, že děti a později již jako dospělí, jsou zcela „zatáhnutí do své antény". V pubertě je potom veškerá navenek se deroucí sexuální energie zcela zablokována. Její „úspěšné" potlačení má však za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost. Život pak pro tyto lidi je smutný, málo cenný, osamělý, chladný.

2. čakra - psychický vliv: SEBEÚCTA

Sebeúcta znamená udělat místo vlastní tvořivé síle a umožnit tak jednotu ducha a hmoty. Bez toho nemůžeme růst a vede to k zášti vůči těm, o kterých předpokládáme, že nám brání ve vývoji naší vlastní vnitřní podstaty.

Jedním z nejdůležitějších prostředků, jak si udržet vzájemnou úctu, je komunikace. Bez ní je vztah odsouzen ke konci. Křehká rovnováha mezi vzájemnou závislostí a nezávislostí, což je cílem každého vztahu, záleží na poznání, úctě a lásce obou partnerů. Nejlepší partnerské vztahy jsou ty, kde oba dávají 100% a oba také 100% dostávají. Závislost dusí růst obou partnerů a může partnerství rozbít. To pak vede k pocitu ublíženosti a opuštěnosti a ke strachu navázat další vztah. Bohužel nechuť navázat další vztah pramení ze strachu ze vztahu předešlého. Nerovnováha v křížové čakře je spojena s „být silný", což vede k pocitům nepatřičnosti - nejsem dobrá manželka nebo matka. Tyto pocity jsou většinou založeny na obecně sdílených představách, jak má být dokonalý muž nebo žena.

2. čakra - ŘEČ TĚLA

Rozhodující oblast je křížová čakra. Představuje schopnost tvořit a mít prostor k tvoření. Položení rukou na oblast podbřišku může být také výraz strachu z citového zranění nebo odmítnutí. Tyto věci je třeba mít na paměti, když jednáme s někým, jehož řeč těla má vztah k oblasti křížové čakře. Takový člověk potřebuje prostor spojený s nepodmíněnou láskou, aby se mohl plně projevit.

Nemoci spojené s křížovou čakrou

DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK, MENSTRUAČNÍ CYKLUS, PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM, MENTR. KRVÁCENÍ, CYSTY NA VAJEČNÍKÁCH, ENDOMETRIÓZA, NEMOCI VARLAT, NEMOCI PROSTATY

 

Jak vonné oleje používat?

  • Vonné esenciální oleje Aromafume jsou silně koncentrované, obsahují velké množství vonných esencí, a tak Váš interiér intenzivně provoní na dlouhou dobu.
  • Stačí nakapat několik kapek vonného oleje do aroma lampy, ultrazvukového aroma difuzéru, nebo do zvlhčovače a během chvilky se ocitnete v provoněné oáze plné klidu. Spojení aroma terapie a Vašeho oblíbeného oleje Vám vykouzlí uvolňující a příjemnou atmosféru bez stresu.
  • Vonný olej je možné nakapat i na vonné bylinné směsi, tzv. potpourri, nebo na papírový kapesník či ubrousek a vhodně umístit do prostoru, nebo i do Vašeho vozidla.
  • Olej před použitím dobře protřepejte.
  • Pouze k zevnímu použití. 
  • Uchovávejte mimo dosah dětí a zvířat.
  • Doba použitelnosti po otevření: ± 2 roky.
  • Objem 10 ml.

Vyrobeno v Indii.

 

 

UPOZORNĚNÍ: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, esencí, bylinek a vykuřovadel uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny, esence, bylinky a vykuřovadla neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: