Aromafume 1. čakra Muladhara směs 100% esenciálních olejů 10 ml

Směs obsahuje pačuli, vetiver a cedr.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Značka: AROMAFUME
149 Kč 1 490 Kč / 100 ml
Kategorie: ESENCIÁLNÍ OLEJE & AROMA DIFUZÉRY DO AUTA
Položka byla vyprodána…
Zásilkovna
ZÁSILKOVNA - VÝDEJNÍ MÍSTO
poštovné 69 Kč

Aromafume směs 100% esenciálních olejů pro 1. čakru - Muladharu, do aroma lampy nebo aroma difuzéru. Směs je určena pro vyvážení základní, kořenové čakry. Směs obsahuje pačuli, cedr a vetiver (Vetiver je poměrně vysoká tráva se silnými kořeny původem z Indie a Indonésie. Roste divoce v tropech a subtropech jako je ostrov Réunion, Indie, Brazílie, Čína, Haiti a Jáva. Vůně vetiveru byla velmi ceněná již ve starověké Indii.)

Vytvořte si atmosféru vhodnou pro meditaci, rozjímání, celkovou relaxaci a odpoutání se od starostí běžného života.

Čakra kořene (základní čakra) (1) a její význam

první - základní - čakra nás spojuje s fyzickým světem. Převádí kosmické energie na tělesně-pozemskou rovinu, zároveň proudí touto čakrou energie Země do celého našeho systému energií.
Barva: červená
Základní princip: tělesná vůle být (jako protipól duchovní vůle být v sedmé čakře)
Tvrzení k duchovnímu růstu: Plně si uvědomuji svou roli na zemi a vím, že mé základní potřeby budou vždy naplněny.
Části těla: všechno pevné, tj. páteř, kosti, zuby, nehty, dále řiť, tlusté střevo, konečník, prostata, tvorba krve a stavba buněk.
Psychická funkce čakry: Fyzická energie, vůle žít, fyzická potence. Víra v budoucnost, pocit stability života na Zemi.
Vyživuje tlusté střevo a podpůrně-pohybový aparát.

 
Čakra kořene (základní čakra) (1) a její význam podrobněji

První - základní - čakra nás spojuje s fyzickým světem. Převádí kosmické energie na tělesně-pozemskou rovinu, zároveň proudí touto čakrou energie Země do celého našeho systému energií. Tudy máme kontakt s „duchem Matky Země", zažíváme elementární sílu Země, její lásku a trpělivost.

Základní čakra znamená pozitivní postoj k životu na této planetě, je to energie aktivity a tvořivé činnosti ve světě. Dává nám sílu prosadit se a vytrvat. Působí na budování existence, materiální zabezpečení a zachování vlastního druhu založením rodiny, stejně jako sexualita coby tělesná funkce a prostředek k plození dětí. První čakra je životně důležitý základ a pramen vitální síly pro vyšší čakry. Tudy jsme napojeni na nevyčerpatelný zdroj energie. První čakra by měla být v rovnováze se sedmou čakrou, abychom si udrželi svou vnitřní stabilitu. Pokud je čakra otevřená a harmonicky funguje, zažíváme hluboké osobní spojenectví se Zemí a jejími tvory, vitalitu, spokojenost, stabilitu a vnitřní sílu. Jsme zařazeni do přirozeného běhu života, do střídání klidu, aktivity, smrti a nového života. Připadá nám snadné uskutečňovat své cíle na Zemi. Zažíváme pocit přízně, výživy, bezpečí a ochrany. Naopak při zablokování nebo uzavření základní čakry je tělesná konstrukce velmi slabá a máme málo tělesné i duševní síly v překonání čehokoli. Mnoho věcí v životě nám dělá starosti, máme nejistou půdu pod nohama a nebo se cítíme „ne zcela přítomni". Chybí síla prosadit se a stabilita. Život na Zemi nám připadá jako břímě, a ne jako radost. Stále toužíme po životě, který by byl snažší, příjemnější a méně náročný. Pokud je tato čakra poškozena během porodu, může i vyhasnout. Takové poškození může přetrvávat i celý život a způsobovat nesmírnou ztrátu vitality. Zůstane-li neléčeno, zatěžuje nervový systém a bývá zdrojem mnoha fyzických problémů. Při současném poškození sakrální čarky se mohou objevit poruchy menstruačního cyklu, potraty či potíže s otěhotněním.

1. čakra - psychický vliv: SEBEUVĚDOMĚNÍ

Když se duše inkarnuje do fyzického těla, je si dítě vědomo samo sebe a jednoty mezi Matkou a Otcem. To mu přináší pocit jednoty, bez tohoto vědomí je těžké se cítit jistý. Abychom unikli před úzkostí, snažíme se dosáhnout jistoty tím, že se obklopíme různými vnějšími podměty jako je domov, rodina, práce,... Tím dosáhneme silnějšího ztotožnění se s fyzickým světem než se světem duchovním. Na této úrovni se řadí také pocit nadřazenosti a podřazenosti, což se projevuje jako reakce útoku nebo útěku. Pokud se nebudeme omezovat strachem, nalezneme časem svoji vlastní rovnováhu. Lidé, kteří se snaží si harmonizovat tuto základní čakru, jsou často perfekcionisti, kteří se bojí selhání a snaží se ze všech sil dosáhnout cíl, který by jim dal pocit bezpečí. Bohužel není přesně stanoveno, co je dokonalé a jejich cíle jsou obvykle nepřesně definované a proto také nedosažitelné, což vede k dalším pocitům selhání. Mohou se stát podráždění a agresivní nebo naopak se stáhnou do ústraní. Tito lidé často vyrůstali v rodinách, kde hlavním krédem bylo být dokonalý, a dokud se tento příkaz neuvolní, řídí celý další dospělý život.

Pro lidi „základní čakry" je těžké odpočívat, protože mají strach, že by propásli udělat další krok na stupni k úspěchu, neustále jsou zaneprázdněni. Nikdy nemají čas a nesnášejí fronty a čekání. Někdy převažuje nejistota a pak se projeví v podobě podřízenosti. Tento typ lidí je přesvědčen o tom, že se jim nikdy nic nepodaří a všechno zkazí. Nedostatečné zapojení duše vede k hypotenzi (nízký krevní tlak), závratím a špatnému krevnímu oběhu v rukou a nohou. Tito lidé mají také problém žít v přítomnosti, protože jsou zahlceni úzkostí z minulosti a svými představami, co od nich vyžaduje budoucnost. Strach ze života je pro ně větší než strach ze smrti. Až už je nejistota na vědomé úrovni odstraněna, pokud duch neovládá dostatečně hmotu, dochází k nemocem způsobeným nekontrolovatelnou energií základní čakry. Např. panika s bušením srdce, časté močení a pravidelné návštěvy toalety - aby se uvolnila svalová křeč. Fyzické tělo bohužel není pod kontrolou. Jsou to všechno příznaky nadledvinek, které začínají selhávat. Od lidí, kteří se snaží udržet nad vším kontrolu, obvykle mají tyto problémy v době klidu, nejčastěji v noci. Aby se duchovní energie „uzemnila", doporučují se činnosti k propojení mozku a rukou a nohou, např. zahrádkaření, malování, vaření, výroba keramiky, práce s dřevem, turistika, tanec.

1. čakra - ŘEČ TĚLA

Základní čakra je umístěna v oblasti křížové kosti, kostrče, konečníku a močového a pohlavního otvoru. Když se někdo necítí bezpečně nebo pociťuje úzkost, je běžné, že si tuto oblast chrání rukama nebo nohama. Obtočené nohy kolem sebe značí hlubokou zakořeněnou nejistotu a nedostatek sebedůvěry. Tito lidé mají často obranné postavení, odmítají nové myšlenky, které by jim mohli otřást jejich dost vratkým životem. Nevyrovnanost také můžete vidět u lidí, kteří nejsou schopni klidně stát nebo posedět. Je to výraz jejich pocitu, že neumějí pevně stát na zemi. Také oblasti, kde se v těle nadměrně ukládá tuk, vyjadřuje potřebu ochrany v těchto místech. Velký zadek znamená přání být ochraňován a v bezpečí, silné nohy (hlavně u žen) slouží jako zátěž někomu, kdo tu ve skutečnosti nechce být a odráží nejistotu a přecitlivělost.

Nemoci spojené s čakrou kořene

ZÁCPA, HEMEROIDY, ZÁNĚT TLUSTÉHO STŘEVA, PRŮJEM, CHLADNÉ NEPROKRVENÉ PRSTY U NOHOU A RUKOU, FREKVENCE MOČENÍ, ZÁNĚT MOČOVÉHO MĚCHÝŘE, OSTEOARTÓZA KYČELNÍHO KLOUBU, LEDVINOVÉ KAMENY, HYPERTENZE, HYPOTENZE, IMPOTENCE, VROZENÉ DEFORMACE CHODIDEL

 

Jak vonné oleje používat?

  • Vonné esenciální oleje Aromafume jsou silně koncentrované, obsahují velké množství vonných esencí, a tak Váš interiér intenzivně provoní na dlouhou dobu.
  • Stačí nakapat několik kapek vonného oleje do aroma lampy, ultrazvukového aroma difuzéru, nebo do zvlhčovače a během chvilky se ocitnete v provoněné oáze plné klidu. Spojení aroma terapie a Vašeho oblíbeného oleje Vám vykouzlí uvolňující a příjemnou atmosféru bez stresu.
  • Vonný olej je možné nakapat i na vonné bylinné směsi, tzv. potpourri, nebo na papírový kapesník či ubrousek a vhodně umístit do prostoru, nebo i do Vašeho vozidla.
  • Olej před použitím dobře protřepejte.
  • Pouze k zevnímu použití. 
  • Uchovávejte mimo dosah dětí a zvířat.
  • Doba použitelnosti po otevření: ± 2 roky.
  • Objem 10 ml.

Vyrobeno v Indii.

 

 

UPOZORNĚNÍ: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, esencí, bylinek a vykuřovadel uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny, esence, bylinky a vykuřovadla neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: